PROJEKT TECHMANIA

Účastníme se projektu TECHMANIA - NOVÁ DIMENZE polytechnického vzdělávání pro učitele a ředitele MŠ, CZ.1.07/1.3.00/48.0144

Naše mateřská škola se od června tohoto roku zapojila do projektu TECHMANIA – NOVÁ DIMENZE polytechnického vzdělávání pro učitele a ředitele mateřských škol. Jeho cílem je podpořit profesní rozvoj pedagogických pracovníků mateřských škol a školských zařízení v oblasti polytechnického vzdělávání, představit možnosti polytechnického vzdělávání v raném věku dítěte a nabídnout moderní, atraktivní a metodicky efektivní nástroje a postupy prakticky využitelné ve vzdělávacích programech mateřských škol.

Vznikne proto soubor 5 vzdělávacích programů akreditovaných v systému DVPP spolu se studijními materiály, metodikami a dalšími studijními oporami. Vzdělávacích programů se zúčastní 210 pracovníků MŠ. Bude zrealizováno 10 tuzemských a 1 zahraniční stáž pedagogických pracovníků. Zároveň také vznikne popularizačně-vzdělávací publikace, která bude distribuována všem MŠ v území dopadu projektu (Plzeňský, Karlovarský, část Středočeského a část Jihočeského kraje – cca 400MŠ).

Kromě naší školy se do projektu zapojily také 70. MŠ Plzeň, 78. MŠ Plzeň, MŠ kardinála Berana Plzeň, MŠ Klatovy – Kal, MŠ Klatovy – Karafiátová,MŠ Klatovy – Koldinova, MŠ Klatovy – Luby, MŠ Klatovy – Máchova, MŠ Klatovy – Národních mučedníků, MŠ Klatovy – Podhůrecká, MŠ Klatovy – Sobětice, MŠ Klatovy – Studentská, MŠ Klatovy – U Pošty, MŠ Nepomuk, MŠ Štěnovice.

Projekt zaštituje Techmania Science Center o.p.s. ve spolupráci se soukromou školou DIMENZE AZ  s.r.o. v rámci operačního programu Vzdělávání pro konkurence-schopnost. Tento program je spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky.

• Finanční sponzorský dar ve výši 30 000,- Kč na zakoupení interiérového vybavení dětských šaten.
  • Finanční sponzorský dar ve výši 3 000,- Kč.
    -- Manželé Švecovi
  • Finanční sponzorský dar ve výši 20 000,- Kč na interiérové vybavení dětských šaten.
  • Finanční sponzorský dar ve výši 1 000,- Kč.
    -- Manželé Boháčovi
  • Finanční sponzorský dar ve výši 3 000,- Kč.
    -- Mgr. Ing. Dušan Kopřiva
  • Finanční sponzorský dar ve výši 5 000,- Kč.
    -- Pan Radim Panák
  • Dotace ve výši 10 000,- Kč.
                                                                                                                                                                                                                  -- BOHEMIA SEKT, s.r.o.
  • Finanční sponzorský dar ve výši 7 500,- Kč na interiérové vybavení dětských šaten.